Україна планує експортувати біометан до ЄС


Україна планує експортувати біометан до ЄС 

Розвиток ринку біометану в Україні дозволить не тільки зменшити залежність від імпорту викопних енергоресурсів, але й відкрити експорт біометану до ЄС, повідомили у Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження України. 


Зазначається, що ТОВ “Оператор ГТС України” (ОГТСУ) вже підготувало план заходів щодо підключення виробників до мережі. Нині вивчаються механізми торгівлі та експорту біометану. 
Наразі близько 30 потенційних виробників біометану звернулися до ОГТСУ для отримання технічних умов на підключення до газової мережі. 


Нині ЄС активно розвиває цей ринок задля посилення енергетичної безпеки. До 2030 року виробництво біометану має зрости більш ніж у десять разів (з 3 до 35 млрд кубометрів на рік у 2030 році). 

Довідково
У березні 2022 року, у відповідь на безпрецедентну кризу цін на енергоносії, Європейська комісія представила план REPowerEU щодо створення доступного, безпечного, стійкого та сталого енергетичного ринку ЄС і поступової відмови від залежності ЄС від російського викопного палива задовго до 2030 року. 
Зокрема, план REPowerEU передбачає збільшення використання біометану та відновлюваного водню.  Завдяки впровадженню заходів у плані REPowerEU можна поступово вилучити щонайменше 155 млрд кубометрів викопного газу, що еквівалентно обсягу, імпортованому з росії у 2021 році. Майже дві третини цього скорочення можна досягти протягом року.