Креативні індустрії

Україна є батьківщиною багатьох відомих модельєрів, режисерів та рекламодавців. Завдяки їхнім досягненням Україна є повноправним членом світової сфери креативних індустрій.

Згідно Global Creativity Report 2019, що публікується міжнародним фестивалем креативності Сannes Lions, Україна входить у топ-25 країн за кількістю нагород. Таких результатів вдалося досягнути завдяки великій кількості талановитих людей, високому рівню освіти та розвитку інноваційних технологій.

Креативні індустрії демонструють зростання, включаючи збільшення виробництва продукції з доданою вартістю. За даними Державної служби статистики, частка сфери мистецтва, спорту, розваг та відпочинку у ВВП України у 2019 році зросла на 3,7%.

Найбільш розвинені підгалузі креативних індустрій: реклама, ІТ-сектор, ЗМІ, дизайн та ремесла. Індустрія моди вже багато років розвивається і має потенціал для подальшого зростання.

Кіноіндустрія

В останні роки Україна стала популярною локацією для світової кіноіндустрії завдяки висококваліфікованим спеціалістам та доступним цінам, що робить нашу державу хорошою альтернативою Голлівуду. Україна швидко стає важливою частиною глобального кіноринку і завдяки конкурентним витратам може легко змагатися з такими традиційними місцями зйомок в Центрально-Східній Європі, як Будапешт чи Прага.


Музиканти та режисери відкривають для себе Україну та все частіше обирають її місцем для зйомок. Нещодавній успішний міні-серіал від HBO “Чорнобиль” був частково відзнятий в Україні за участю Radioaktive Films – багаторазово нагородженої, провідної української продакшн-компанії, що вже працює протягом двох десятиліть та має безліч світових імен у своєму портфоліо клієнтів.

В Україні вигідно знімати завдяки низькій собівартості зйомок та наявності хороших фахівців. В Україні є багато цікавих та унікальних локацій для проєктів будь-якого масштабу завдяки поєднанню європейського шарму та пост-радянської архітектурної спадщини.

Десятки всесвітньо відомих музикантів вже скористалися унікальністю та перевагами України, відзнявши свої музичні відеокліпи в Україні – MO, Miley Cyrus, Stormzy, Hurts, Nothing But Thieves, OrelSan, Calum Scott, Paloma Faith, Foals, Tame Impala, Mumford & Sons, Netta, Vanessa Paradis, Coldplay.

Сфера маркетингу та реклами

Українські рекламні продакшн-студії привабливі для іноземців через свою конкурентоспроможність: вартість зйомок в Україні зазвичай в 4-5 разів нижча, ніж у європейських країнах чи США.


Київ у тренді!

Масштабні світові компанії проявляють неабиякий інтерес до української столиці: Apple, Google, Diesel, Mazda, BMW та Lacoste знімають свої реклами в українському мегаполісі.

Індустрія моди

Українська індустрія моди – відносно новий комерційний сектор, який зазнав безпрецедентного буму в останні кілька років.


У галузі, яка постійно трансформується відповідно до останніх тенденцій та соціальних стейтментів, колекції українських дизайнерів надихають та привертають увагу світових будинків моди та їх клієнтів у всьому світі. Багато світових знаменитостей неодноразово з’являлися в одязі українських дизайнерів, що свідчить про привабливість української індустрії моди. Наразі існує близько 500- 600 українських дизайнерів, які мають власний бренд та займаються роздрібною торгівлею. Приблизно третина з них є постійними учасниками тижнів моди, галузевих подій національного та міжнародного рівня.

Багато світових брендів, таких як Hugo Boss, Marks & Spencer та Tommy Hilfiger, вже мають виробничі потужності в Україні та користуються перевагами конкурентоспроможного виробництва.