Меблева промисловість

Протягом останніх кількох років меблева промисловість в Україні демонструє стабільне зростання. Завдяки розташуванню у географічному центрі Європи, великій ресурсній базі в поєднанні з Угодою про вільну торгівлю з ЄС, Україна має всі передумови, для того щоб стати європейським центром меблевого бізнесу.

В Україні є повний цикл меблевої промисловості – від лісозаготівлі до виробництва дерев’яних плит та виготовлення готових меблів.

Лісові ресурси

Майже 16% території України займають ліси. Найбільша концентрація лісів знаходиться на півночі та заході України (переважно сосна, бук, дуб та ялина). Загальна площа лісів становить 9,5 млн га (9-е місце в Європі). Україна виробляє близько 20 мільйонів кубометрів деревини щорічно і здатна повністю задовольнити потреби українських виробників меблів.

Експорт українських меблевих виробів з 2016 по 2020 рік збільшився приблизно вдвічі до 750 мільйонів доларів США, з яких 93% експортувалося до Європи.


Пиломатеріали та панелі з деревини

Меблева промисловість є великим споживачем панелей з деревини, таких як фанера, ДВП та OСП плити. Усі ці види плит виробляються в Україні, в тому числі такими світовими брендами, як Kronospan та Swiss Krono.

Меблі

Структура українського виробництва меблів:

  • М’які меблі 21%
  • Меблі для офісу 13%
  • Меблі для кухні 10%
  • Інші меблі та комплектуючі 56%

Попит на якісні та відносно дешеві українські меблі набирає обертів як в Україні, так і в Європі.

Найсвіжішу інформацію про меблеву галузь України ви зможете дізнатися на сайті Української асоціації виробників меблів

Ключові гравці