Інноваційні технології

Галузь інноваційних технологій в Україні розвивається найбільш динамічно з-поміж решти секторів економіки та є надзвичайно різноманітною – від передових розробок у сфері штучного інтелекту, обробки природної мови, нанотехнологій та кібербезпеки до блокчейну, FinTech, управління великими даними, геймінгу, ag-tech та e-commerce.

ІТ-індустрія зросла в 46 разів за останні 17 років – зі 110 мільйонів доларів у 2003 році до 5 мільярдів доларів у 2020 році.

Середньорічний темп зростання української ІТ-індустрії складає 20-25% та значно випереджає середні показники зростання галузі у світі.

Українська ІТ-індустрія налічує понад 4000 вітчизняних та іноземних компаній. Понад 110 провідних світових компаній, такі як Samsung, Microsoft, Ring, Snap, Magento, Plarium, Boeing, Siemens, Ericsson мають свої R&D центри в Україні.

Ключ до успіху галузі інноваційних технологій України полягає в поєднанні потужного кадрового потенціалу, вигідного географічного положення та часового поясу, сильної технічної та наукової бази і конкурентного рівня витрат.

Україна традиційно залишається однією із провідних країн за кількістю випускників інженерних спеціальностей, випускаючи вдвічі більшу кількість фахівців порівняно з Великою Британією та Польщею. Щороку тисячі кваліфікованих ІТ-експертів, більшість з яких володіє англійською мовою, закінчують навчання та починають свою професійну ІТ-кар’єру.

Київ – найбільший ІТ-центр в Україні. Тут відкрили свої офіси понад 1000 стартапів та продуктових компаній. Успішні інноваційні компанії, такі як Terrasoft, MacPaw, PetCube, Netpeak, Jooble, TemplateMonster та Grammarly беруть свій початок у Києві.
Однак Харків, Одеса, Дніпро, Львів та Вінниця також розвиваються як великі ІТ-центри.
В Україні створені всі умови для розвитку ІТ-галузі. Можливості поєднання досягнення інноваційних технологій з такими галузями, як сільське господарство, авіація та медицина – лише кілька напрямків, які Україна починає розвивати.

Огляд галузі