Агропереробка

Історично відома як “житниця Європи”, Україна зараз має потенціал стати “продовольчим кошиком” світу. Враховуючи те, що на території України знаходяться 33% світового запаcу чорнозему, та завдяки сприятливому клімату і близькості до ключових ринків збуту, Україна вже стає глобальним лідером сільськогосподарського виробництва та експорту.

Основними сільськогосподарськими культурами України є зернові культури, включаючи пшеницю, кукурудзу, ячмінь, а також соняшник, цукрові буряки, бобові, фрукти та овочі.

Україна посідає провідні позиції у виробництві та експорті зернових культур. Щорічний урожай зернових складає понад 70 мільйонів тонн. Україна з легкістю задовольняє потреби внутрішнього ринку, а також експортує близько 50 мільйонів тонн зернових щорічно.

Хоча Україна вже давно серед лідерів за обсягом виробництва та експорту сільськогосподарської продукції завдяки наявності надзвичайно родючого ґрунту, привабливим цінам на оренду землі, конкурентній заробітній платі та логістиці, існує значний потенціал для зростання продуктивності, адже показники урожайності на гектар все ще лишаються нижче, порівняно з аналогічними показниками в інших країнах.

Завдяки додатковим інвестиціям в удосконалення методів ведення сільського господарства, освіту, зрошення, логістику та виробництво з високою доданою вартістю Україна має передумови до подвоєння обсягів експорту продовольства.

Ключові гравці