Науково-дослідна, інноваційна діяльність

Науково-дослідна, інноваційна діяльність

1. Правовий режим для ІТ-бізнесу Дія.City передбачає вигідний правовий на податковий режим для ІТ-компаній. Стати резидентом Дія.City можуть ІТ-компанії, які займаються дослідженнями та розробками в ІТ та телекомунікаційних сферах.

Для резидентів Дія.City доступні, зокрема, такі стимули:

  • спеціальний корпоративний податок;
  • нова форма співпраці між резидентом Дія.City та ІТ спеціалістами;
  • інструменти венчурного інвестування тощо.

2. Закон «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні» запроваджує систему інвестиційних стимулів для нових масштабних проектів, які передбачатимуть інвестиції понад 20 млн євро, створять понад 80 нових робочих місць та буду реалізовані, зокрема, у сфері науково-технічної діяльності. Такі проекти зможуть отримати державну підтримку у розмірі до 30% від загального обсягу інвестицій у вигляді податкових, митних, земельних, інфраструктурних пільг.


3. Закон України «Про індустріальні парки» спрямований на залучення інвестицій у промисловий та науково-дослідний сектори економіки України. Керуючі компанії, ініціатори створення – суб’єкти господарювання та учасники індустріальних парків мають право на податкові та митні пільги, компенсацію відсоткових ставок за кредитами, надання коштів на безповоротній основі, компенсація витрат на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж.


4. Урядова програма інвестицій у стартапи, в тому числі в ІТ-сфері, готується до запуску.

В рамках державної програми «єРобота» Уряд надаватиме грантову підтримку для стартапів, яка адмініструватиметься Українським фондом стартапів.

Фінансова підтримка буде надаватись стартапам на різних стадіях їх реалізації – від ідеї до готового життєздатного продукту – у формі гранту в розмірі від 750 тисяч до 3,5 мільйонів гривень для покриття, зокрема, витрат на науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи.


5. Тимчасово, до 1 січня 2025 року, для літакобудівних компаній діють податкові пільги з метою підтримки у налагодженні повномасштабного серійного виробництва сучасних літаків. Літакобудівні компанії звільняються від сплати податку на прибуток підприємств за умови, що вивільнені кошти (суми податку, що не сплачуються до бюджету та залишаються в розпорядженні платника податку) будуть використані, зокрема, на науково-дослідні та дослідницько-конструкторські роботи з літакобудування. 

Окрім цього, літакобудівні компанії звільняються від сплати ПДВ за операції з ввезення на митну територію України в митному режимі імпорту товарів, що використовуються для потреб літакобудівної промисловості, а також постачання на митній території України результатів науково-дослідних і дослідницько-конструкторських робіт, які виконуються для потреб літакобудівної промисловості.


6. Для налагодження успішного виробництва електромобілів в Україні та підтримки науково-дослідної діяльності в цьому секторі економіки був тимчасово запроваджений спеціальний режим оподаткування для компаній, які займаються виробництвом електродвигунів, літієвих акумуляторів та зарядних пристроїв до них, електромобілів. Такі компанії звільняються від сплати податку на прибуток підприємств до 31 грудня 2035 року.

Вивільнені кошти (суми податку, що не сплачуються до бюджету та залишаються в розпорядженні платника податку) можуть використовувати, зокрема, на науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи у галузі електричного транспорту.