Альтернативна енергетика

Враховуючи високу середню швидкість вітру, значний обсяг сонячної енергії та зростаючу кількість сільськогосподарських відходів, сектор відновлюваних джерел енергії України має значний потенціал до швидкого зростання.

Дійсно, в останні роки на світовий ринок вийшла низка світових брендів відновлюваних джерел енергії, які збільшили виробництво електроенергії з відновлюваних джерел до 7556 МВт до половини 2021 року.

Сонячна енергетика

Наразі сонячна енергетика в Україні лише починає розвиватися. Проте щорічний обсяг сонячної енергії в Україні вищий, ніж у Німеччині, – одного з лідерів галузі. Це робить Україну надзвичайно привабливим місцем для залучення інвестицій в сферу сонячної енергетики.

З 2018 по 2020 роки потужності сонячної енергії зросли майже в 5 разів, а до кінця 2021 року перевищать 78% усіх потужностей відновлюваної енергетики в Україні.


Вітрова енергетика

Експерти галузі визначили перспективні регіони малонаселеного півдня України як такі, що ідеально підходять для розвитку вітрової енергетики. Висока швидкість вітру на півдні України робить виробництво електрики з енергії вітру економічно вигідним.

Біомаса

Аграрний сектор є одним з найбільших в економіці України, який створюватиме дедалі більше сільськогосподарських відходів. Такі відходи є ключовим ресурсом, необхідним для виробництва електроенергії на основі біомаси. Сьогодні політика Уряду орієнтована на розвиток даного сектора відновлюваної енергетики, оскільки витрати на оплату праці та сировини є одними з найнижчих у Європі.