Авіаперевезення

В Україні є 20 основні аеропорти зокрема 12 аеропортів, які обслуговують регулярні рейси. Загалом комерційні рейси внутрішніх та іноземних авіакомпаній у 2019 році обслуговували 19 українських аеропортів та аеродромів. Кількість відправлених та прибулих літаків протягом року становила 201,2 тис. (порівняно до 182,8 тис. у попередньому році). Обсяг вантажних перевезень зріс на 6,7% до 60,2 тис. тонн.
 

Близько 98 % пасажиропотоку зосереджено у 7 великих аеропортах (Бориспіль, Київ (Жуляни), Львів, Одеса, Харків, Запоріжжя та Дніпро).
 
Однак, враховуючи розмір та чисельність населення країни, сектор повітряного транспорту України продовжує залишатися відносно слаборозвиненим та обумовлює можливості для інвестування. Враховуючи процес наближення законодавства та технічних стандартів до європейських, створення конкурентного ринкового середовища як для вітчизняних, так і зарубіжних перевізників, та розроблення регіональної програми реконструкції регіональних аеропортів, існує багато можливостей для приватних інвестицій та державно-приватного партнерства.