Традиційна енергетика

Газовий сектор

Природний газ займає чималу частину в енергетичному балансі України і наразі забезпечує 30% енергоспоживання країни. При споживанні газу в 30 млрд куб. м  у 2018 році Україна імпортує третину своїх загальних потреб.

Беручи до уваги поточний видобуток природного газу в Україні, наявна база запасів використовується недостатньою мірою. Нещодавні дії Уряду в сфері дерегуляції газового сектору та запровадження відкритих аукціонів з продажу спеціальних дозволів на видобуток нафти та газу сприятимуть залученню більшої кількості приватних компаній із передовими технологіями та нарощуванню обсягів видобутку газу в Україні.

Електроенергетичний сектор

Електроенергетичний сектор України складається з понад тридцяти електростанцій, включаючи чотири атомні електростанцій, які забезпечують більше половини загальних потреб України в електроенергії.

Хоча енергомережа продовжує залишатися у державній власності, на приватизацію виставлені державні компанії з розподілу електроенергії в регіонах України, які представляють значні можливості для приватних інвесторів.