Guide: Інвестиційний потенціал державно-приватного партнерства

Guide: Інвестиційний потенціал державно-приватного партнерства

Відновлення України потребуватиме значних фінансових ресурсів, технологій та досвіду швидкої відбудови об’єктів виробничої, соціальної та житлової інфраструктури. План відновлення України, презентований у липні 2022 року у Лугано (Швейцарія), передбачає залучення на відбудову та розвиток України у наступні десять років понад 750 млрд дол. США, з яких 250 млрд дол. США – в інфраструктурні проєкти.

Важливим інструментом залучення фінансових ресурсів та управлінського досвіду приватного сектору для відбудови України має стати державно-приватне партнерство (ДПП) як механізм довгострокової взаємодії державного та приватного секторів економіки для подолання інфраструктурного розриву та забезпечення суспільних послуг.

Як альтернатива традиційним публічним закупівлям ДПП має високий потенціал залучення приватних інвестицій у всі сфери економічної та соціальної інфраструктури, а також оборонно-промисловий комплекс країни  без істотного збільшення навантаження на державний та місцеві бюджети.

Розвинене регуляторне та інституційне середовище, наявний досвід реалізації проєктів ДПП вкупі з політичною волею та прийняттям істотних змін у чинне законодавство (остаточне прийняття законопроєкту № 7508), створюють стійкі передумови для залучення іноземних інвестицій в економіку України.