Програма з відновлення інвестиційної привабливості Донецької та Луганської областей


Програма відновлення інвестиційної привабливості Донецької та Луганської областей

UkraineInvest докладає зусиль задля відновлення інвестиційної привабливості територій Донецької, Луганської областей та виступив з ініціативою створення державно-приватного інвестиційного фонду, що буде акумулювати кошти як приватних інвесторів, так і держави, з метою подальшого інвестування в проєкти на територіях, що постраждали внаслідок збройних конфліктів. Державно-приватний інвестиційний фонд буду слугувати ефективною формою здійснення державно-приватного партнерства (ДПП).
 
 
У травні 2021 року створено робочу групу під головуванням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексія Резнікова, метою якої є напрацювання пропозиції щодо відновлення економічної стабільності та поліпшення інвестиційної привабливості регіонів України, що постраждали внаслідок збройного конфлікту.
 
На початку червня відбулося перше установче засідання робочої групи, що об’єднала представників органів виконавчої влади та міжнародних донорів, які спільними зусиллями напрацьовуватимуть нові дієві механізми для стимулювання залучення інвестицій. Члени робочої групи обговорили необхідність окремого підходу до залучення інвестицій у постраждалі від конфлікту регіони з огляду на їх економічний занепад, спричинений руйнацією промислових об’єктів, порушенням інфраструктурних та логістичних зв’язків, відтоком кваліфікованих кадрів.

Протягом наступних кількох місяців робоча група буде вивчати можливості залучення коштів Державного бюджету, міжнародних донорів та приватних учасників для цілей функціонування механізму щодо відновлення економічної стабільності та поліпшення інвестиційної привабливості регіонів України, що постраждали внаслідок збройної агресії, здійснювати пошук інвестиційних проектів, які реалізуються в цих регіонах, розробляти нові механізми залучення інвестицій.