Обсяг накопичених прямих іноземних інвестицій в Україну становить 49 мільярдів доларів США – Сергій Цівкач


Обсяг накопичених прямих іноземних інвестицій в Україну становить 49 мільярдів доларів США – Сергій Цівкач

Станом на 30.09.2020 р. загальний обсяг накопичених прямих іноземних інвестицій в Україну становить 49 мільярдів доларів США.
Про це розповів в ефірі Апостроф TV виконавчий директор UkraineInvest  Сергій Цівкач.
«Цього недостатньо, але інвестиції надходять в країну, не дивлячись на пандемію. Подивіться на глобальний ринок ‒ це безпрецедентна ситуація», ‒ зауважив він.


За словами Сергія Цівкача, через пандемію COVID-19 весь світ стикається з нечуваними викликами, спостерігається глобальна тенденція до зниження залучення інвестицій. Відбувається спад ринку прямих іноземних інвестицій у більшості країн світу. За висновками міжнародних експертів, у світі негативний вплив на цей ринок оцінюється на рівні 49% станом на жовтень минулого року. «І Україна, звичайно, не є винятком. Ми від цього страждаємо також», ‒ зауважив виконавчий директор UkraineInvest.


Але, за його словами, Україна використовує цей час для проведення реформ, які потім дозволять значно збільшити обсяг інвестицій в країну.


«У нас відбувається багато позитивних змін у регуляторній політиці. Україна вже суттєво покращила позицію у рейтингу легкості ведення бізнесу. Президент, уряд та парламент продовжують системну роботу щодо дерегуляції умов ведення бізнесу, спрощення процедур для залучення інвестицій», ‒ наголосив він.
За його словами, ми можемо бачити дуже позитивні зміни у регуляторній політиці. Найбільшими досягненнями 2020 року стали: реформа системи обігу сільськогосподарських земель, проведення прозорих аукціонів із приватизації державного майна, лібералізація спиртової галузі, успішний продаж дозволів на користування надрами, перші концесійні угоди, початок масштабної діджиталізації державних послуг, ухвалення законів про внутрішній водний транспорт і державну підтримку інвестиційних проєктів із значними інвестиціями. «Цей президентський закон про інвестиції дає можливість створення спільних інвестиційних проєктів групами компаній, що відкриває можливості не тільки для великого бізнесу, але й для широкого кола інвесторів», – акцентував Сергій Цівкач.
 
Сергій Цівкач зауважив, що в урядовому офісі UkraineInvest, який опікується питанням залучення інвестицій, бачать проблеми, які ще потрібно вирішити, і спільно з українською владою працюють над цим. «У нас є ТОП-3 проблеми, які завжди піднімаються у розмові з інвесторами ‒ суди, корупція і монополії». Держава робить реальні кроки для їх вирішення, у тому числі на законодавчому рівні. Зокрема, Сергій Цівкач нагадав про анонсовану Президентом України на березень 2021 року судову реформу.
Він підкреслив, що проблемні моменти співпраці з іноземними інвесторами вирішуватимуться на найвищому рівні.


«Ми як урядова структура, і весь уряд у цілому працюємо над тим, щоб вирішувати проблеми інвесторів. У грудні минулого року була відновлена робота Комісії із захисту бізнесу та поліпшення інвестиційного клімату, яка працюватиме під головуванням прем’єр-міністра України», ‒ нагадав виконавчий директор UkraineInvest. “Сподіваємося, що у співпраці з тимчасовою спеціальною комісією Верховної Ради для захисту інвестицій і прав інвесторів та урядовою комісією, більшість проблемних питань буде знято і довіра до української держави, вітчизняної економіки та українських посадовців, зокрема”, буде відновлюватися ‒ заявив він.
На його думку, сприятиме цьому і нещодавно ухвалений Верховною Радою Закон України  “Про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями”. За зверненням інвестора спеціально уповноважена установа, планується, що це буде саме UkraineInvest, надаватиме інвестору організаційну та консультативну допомогу щодо підготовки та реалізації проєктів, а також взаємодіятиме з органами державної влади, органами місцевого самоврядування з питань, пов’язаних із супроводом підготовки та реалізації інвестиційних проєктів. Сергій Цівкач вважає, що цей закон стане стимулом вкладати кошти в українську економіку не лише іноземним, але і вітчизняним інвесторам.


«Наша мета ‒ залучення інвестицій для розвитку нашої економіки. Розуміючи, що іноземний інвестор має бачити приклад місцевого інвестора, ми дуже плідно і близько співпрацюємо з українським бізнесом», ‒ наголосив керівник урядового офісу.

Детальніше у відео

Слідкуйте за новинами на наших сторінках у соціальних мережах Facebook, Twitter, LinkedIn, або YouTube .