Уряд розробив законопроєкт про швидкі інвестиції


Уряд розробив законопроєкт про швидкі інвестиції

Уряд схвалив законопроект про спрощення дозвільних процедур для набуття права на землю та для початку будівництва під час реалізації проектів, що спрямовані на відновлення економіки. Це пришвидшить відбудову України шляхом залучення приватних інвестицій. Законопроект зареєстрований у Парламенті під реєстраційним номером 7711.


Під час дії воєнного стану та у відбудовний період підприємці, які реалізують проєкти, що входять до Переліку проєктів відновлення економіки, отримують максимально сприятливі умови для інвестування.


Це, зокрема:
– скорочення строків набуття прав на земельну ділянку – з 18 до 3 місяців,
– право на земельну ділянку набуватиметься без аукціону, без документації з землеустрою, з гарантіями невідчуження ділянки,
встановлення та зміна цільового призначення землі зможе відбуватися без дотримання правил співвідношення між видом цільового призначення та видом функціонального призначення території,
– проектування об’єкта будівництва може відбуватися без дотримання містобудівних умов і обмежень за умови відповідності будівельним нормам.


Проектом відновлення буде вважатися проєкт, який:
– має вартість від 500 тисяч євро;
– спрямований на будь-яку сферу промисловості (за виключенням діяльності з поводження з відходами та будівництва житла).


Для його включення до Переліку проєктів відновлення підприємцю слід подати заявку до Міністерства економіки.