Україна визнала кваліфіковані електронні довірчі послуги, які надаються в ЄС


Україна визнала кваліфіковані електронні довірчі послуги, які надаються в ЄС

У липні 2022 року Національний банк України врегулював питання щодо визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг, які надаються в Європейському Союзі, у банківській системі України та під час здійснення переказу коштів.

Відтепер банки України, філії іноземних банків та учасники платіжних систем повинні визнавати:

• кваліфіковані електронні підписи та/або кваліфіковані електронні печатки, створені згідно із законодавством Європейського Союзу;

• засоби кваліфікованого електронного підпису чи печатки, сертифіковані згідно із законодавством Європейського Союзу.

Таке рішення сприятиме прискоренню інтеграції банківської системи України до Єдиного цифрового ринку Європейського Союзу і розбудови єдиного фінансового простору. Відповідні норми містить постанова Правління Національного банку України від 07 липня 2022 року № 140 “Про визнання іноземних кваліфікованих електронних довірчих послуг у банківській системі України та при здійсненні переказу коштів”, що набирає чинності з 12 липня 2022 року. Воно діятиме до моменту укладення угоди між Україною та Європейським Союзом про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг.

Очікується, що подальше взаємне визнання електронних довірчих послуг між Україною та ЄС розширить можливості громадян та бізнесу, зокрема стане можливим здійснювати транскордонні транзакції з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП) з власного комп’ютера чи смартфона без зайвих зусиль та витрат.

Команда Міністерства цифрової трансформації вже працює над тим, щоб ключові компоненти української системи електронних довірчих послуг були сумісні з відповідними компонентами системи ЄС.

Таким чином, громадяни України зможуть отримувати публічні послуги онлайн у країнах-членах ЄС за допомогою українського КЕП. Підприємці зможуть укладати онлайн-контракти за допомогою власних кваліфікованих електронних підписів та перевіряти електронні підписи, створені іноземцями.