Канада надає 40 млн $ для забезпечення сховищ ємністю 2,4 млн тонн


Канада надає 40 млн $ для забезпечення сховищ ємністю  2,4 млн тонн 

В серпні Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) за фінансової підтримки Канади розпочала новий проект на суму 40 млн доларів США для вирішення проблеми дефіциту зерносховищ в Україні.


Ця ініціатива дозволить забезпечити зберігання додаткових 2,4 млн тонн зерна у 2022-2023 роках. 


У цьому сезоні в Україні очікують зібрати до 51,1 млн тонн зернових. Із загальної ємності зерносховищ у 75 млн тонн, 14% сховищ пошкоджено або зруйновано, 10% знаходяться на окупованій Росією території, а близько 30% залишаються заповненими 22 млн тонн торішнього врожаю, готового до експорту – згідно з даними Уряду України.


За словами Рейна Паульсена, директора офісу ФАО з надзвичайних ситуацій та стійкості, ФАО оперативно реагує на цю ситуацію та прагне інвестувати в довгострокові рішення, які базуються на галузевому потенціалі, у координації з Урядом на національному та місцевому рівнях.


Завдяки фінансуванню, наданому Міністерством закордонних справ Канади, ФАО надасть засоби для тимчасового та постійного зберігання зерна, включаючи поліетиленові рукава для зберігання зерна, завантажувально-розвантажувальне обладнання та довгострокові модульні сховища, орієнтовані на малі та середні фермерські господарства у 15 областях. Крім того, ФАО закупить лабораторне обладнання на суму до $ 2 млн для підтримки шести стратегічних лабораторій для проведення тестувань для виявлення хвороб тварин відповідно до правил безпечної торгівлі Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин.