Інвестиційні тенденції світового фінтех ринку


Інвестиційні тенденції світового фінтех ринку

Термін фінтех використовується для опису технологічних рішень для бізнесу та споживачів, розроблених у різних сферах фінансових послуг, таких як онлайн-банкінг, мобільні платежі та криптовалюти.

Ця галузь стрімко розвивається, про що свідчить зростання кількості глобальних інвестицій у такі підсектори:
1. Платежі/транзакції — $ 60 млрд інвестицій у 2021 році (B2B та B2C перекази зокрема за допомогою віртуальних карток, голосових платежів, розвитку технології Open API та ринку Інтернету речей).


2. Блокчейн/криптовалюта — $ 32 млрд  інвестицій у 2021 році (блокчейн-технології в межах сектору фінансових послуг та/або пов’язана з будь-яким випадком застосуванням криптовалют).


3. Кредитування — $ 450 млрд розмір ринку у 2020 році, зростання середньорічнього темпу зростання (CAGR) 27% з 2021 по 2030 рік (будь-яка небанківська установа, яка використовує онлайн-технології для надання кредитів компаніям і приватним особам зокрема через хмарні рішення).


4. Insurtech — $ 15 млрд інвестицій у 2021 році (технології для підвищення швидкості, ефективності, точності та зручності процесів у всьому ланцюжку вартості страхування, зокрема за допомогою робо-адвайзерів).


5. Regtech — $ 12 млрд інвестицій у 2021 році (технологічні послуги для полегшення та оптимізації дотримання правил і звітності за допомогою програмного забезпечення комплаєнсу).


6. Wealthtech — $ 1,5 млрд інвестицій у 2021 році (послуги з управління капіталом, що використовують технології для підвищення ефективності, зниження комісії або надання диференційованих пропозицій).


За даними KPMG, у першому півріччі 2022 року глобальні інвестиції в фінтех склали $ 108 млрд. Інвестиції у фінтех у 2021 році зросли на 144% порівняно з 2020 роком. Загалом очікується, що глобальний фінтех ринок демонструватиме середньорічний темп зростання (CAGR) 20% протягом наступних чотирьох років. За даними GlobeNewswire, до 2025 року розмір ринку становитиме приблизно $ 305 млрд.


Найбільше на глобальному рівні у фінтех інвестує венчурний капітал з обсягом інвестицій у $ 53 млрд за перше півріччя 2022 року. Хоча найбільшу суму венчурного фінансування залучила Америка ($ 27 млрд), в регіоні Європи, Близького Сходу та Африки (EMEA) спостерігається новий рекордно високий рівень фінансування за 6-місячний період ($ 17 млрд).


З огляду на рекордно високий рівень розвитку фінтех сектору у 2021 році та на думку галузевих експертів, у 2022 році інвестиції у фінтех, ймовірно, матимуть наступні тенденції:


1. Обсяг злиття та поглинань збільшуватиметься, оскільки корпорації та приватні інвестиційні компанії бачать можливість здійснити поглинання за кращими цінами, ніж це було в попередні роки.


2. Інтерес до автоматизації в сфері кібербезпеки продовжуватиме зростати як засіб покращення управління кібербезпекою.


3. B2B рішення стануть більш привабливими для інвесторів.


4. Фінтех компанії продовжуватимуть зосереджуватися на розробці рішень, заснованих на даних.


5. Крипто- та блокчейн-інвестиції все більше спрямовуватимуться на модернізацію інфраструктури фінансового ринку.


Висновок
Загалом, використання цифрових фінансових послуг призводить до економічного зростання та скорочення бідності, а це означає, що країни з сильною фінансовою системою, які розвивають фінтех, можуть досягти більш високого економічного зростання. Тоді як країни, що розвиваються, можуть отримати доступ до основних фінансових послуг, щоб допомогти збільшити свої доходи та сприяти інноваціям в цілому. Тому інтерес інвесторів до світової фінтех-індустрії посилюється.