Польща запроваджує новий механізм страхування інвестицій для польських компаній в Україні


Польща запроваджує новий механізм страхування інвестицій для польських компаній в Україні

У Польщі готується законопроект, який передбачатиме перестрахування ризиків зареєстрованих в Україні підприємств з польським капіталом у сферах контрактів та інвестицій.

Перестрахування буде відбуватися за рахунок польської державної Корпорації страхування (KUKE) на довгостроковий період (2 і більше років). Також планується запровадження перестрахування вантажів, які перевозяться в Україну.

Наразі в Україні працюють близько 3 тисяч компаній із польським капіталом. Законодавча новація збільшить зацікавленість польського бізнесу та додасть йому впевненості. А Україна своєю чергою зможе розраховувати на стабільні довгострокові польські інвестиції та поставки життєво важливого імпорту.

Це вже не перший крок з боку Польщі по страховій підтримці компаній, які працюють з Україною. У червні цього року польський Уряд ухвалив рішення щодо розширення можливостей страхування ризиків у двосторонній торгівлі. Страхові гарантії також надала KUKE. Відповідне страхування покриває контракти на постачання продукції, що входить до переліку критичного імпорту.

Варто додати, що Польща є другим (після Китаю) серед найбільших світових торговельних партнерів України. Та першим – серед європейських партнерів. Сукупний обсяг двосторонньої торгівлі за 2021 рік склав майже 11 млрд доларів США. Цікаво, що війна не знизила, а навпаки – посилила активність. За січень-червень 2022 року товарообіг між Україною та Польщею склав 5,4 млрд доларів США, що на 17% більше за показники відповідного минулорічного періоду.

Follow us on Facebook, Twitter, LinkedIn, or YouTube .