Україна потрапила в Топ-10 найбільш конкурентоспроможних країн світу для будівництва заводів з переробки зерна


Україна потрапила в Топ-10 найбільш конкурентоспроможних країн світу для будівництва заводів з переробки зерна

За останньою оцінкою fDi, Україна ввійшла в топ 10 найбільш конкурентоспроможних країн світу для будівництва заводів з переробки зерна. Перше місце в цьому рейтингу посіла Ефіопія, а за нею М’янма, Китай, Індія та Гана.

Оцінка враховує якість та операційні витрати, але не враховує політичний ризик. Загалом, дослідження показує найкращі країни для відкриття змодельованого виробничого підприємства з 31 робітником, що виробляє продукти на основі зерна, такі як зернові каші, фасоване печиво, макаронні вироби та суміші для випічки. Щоб країни були враховані в цьому рейтингу fDi Benchmark, вони повинні були залучити принаймні один проєкт прямих іноземних інвестицій (ПІІ) у підсектор зернових та олійних культур у період з 2003 року по вересень 2022 року.

Топ 10 кращих країн показує, що привабливі умови для створення зернопереробних заводів можна знайти в країнах на різних етапах розвитку в різних регіонах світу. Ефіопія, яку Світовий банк класифікує як країну з низьким рівнем доходу, очолює рейтинг, але за нею йде М’янма з рівнем доходу нижче середнього; Китай з доходом вище середнього; країни з рівнем доходу нижче середнього Індія і Гана. Дослідження показує, що сам розмір зернопереробних галузей у Китаї, Індії та США зробив їх привабливими, але фактор вартості виділяє Ефіопію та М’янму.

Згідно з оцінками fDi Benchmark, утримання підприємства з переробки зерна на 31 людину протягом року в Ефіопії коштує лише 81 309 доларів США, головним чином через те, що витрати на робочу силу на 90% нижчі, ніж у середньому. За експлуатаційними витратами Україна посідає 5 місце із загальними витратами для зернопереробного заводу в розмірі 263 851 дол. США на рік. Найбільш конкурентоспроможним місцем у Європі завдяки балансу вартості та якості у будівництві заводу з переробки зерна є Туреччина, де виробництво пшениці оцінюється в 17 мільйонів тонн на рік.

Мільйони людей постраждали від різкого зростання цін на харчові продукти після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, що заблокувало експорт зерна через Чорне море. Попри те, що експорт продовольчої безпеки, спричинена російською агресією, підкреслила важливість локальних переробних потужностей.

Follow us on Facebook, Twitter, LinkedIn, or YouTube .