Україна запустила платформу для підтримки аграріїв – Державний аграрний реєстр


Україна запустила платформу для підтримки аграріїв – Державний аграрний реєстр 

Міністерство аграрної політики та продовольства України запустило онлайн-платформу «Державний аграрний реєстр» для підтримки аграріїв.  Незабаром на платформі з’являться перші програми підтримки завдяки фінансовій допомозі ЄС. 


dar.gov.ua – це єдиний цифровий хаб для агровиробників України.  Зареєстровані агровиробники зможуть подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, а також позик і технічної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів.


Запуск Державного аграрного реєстру є важливим кроком на шляху України до членства в Європейському Союзі. Окрім таких переваг, як зручність, прозорість, швидкість та підзвітність у сфері адміністрування підтримки для сільгоспвиробників, ДАР також надає потужний інструмент для аналізу аграрного виробництва та статусу його виробників. 


Зареєструватися в ДАР можуть виробники сільськогосподарської продукції незалежно від розміру, організаційно-правової форми чи напрямів діяльності. Щоб подати заявку на участь у програмі підтримки, сільгосптоваровиробник, що відповідає вимогам програми, має заповнити онлайн-форму, за необхідності додати скан-копії документів, і підписати заявку електронним підписом. Обробку заявки можна відстежувати в персональному електронному кабінеті у ДАР.


Довідково
Державний аграрний реєстр (ДАР) – це автоматизована електронна система, створена Мінагрополітики за технічної допомоги Європейського Союзу для ефективного і прозорого розподілу та адміністрування усіх видів підтримки для українських аграріїв, що надаються в межах державних програм, у вигляді грантів від міжнародних партнерів, а також будь-яких інших видів технічної допомоги.


ДАР створений на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції», постанови Кабінету міністрів України №573 від 02.06.2021 «Про функціонування Державного аграрного реєстру».


Протягом останніх трьох років Європейський Союз підтримує впровадження Державного аграрного реєстру в Україні. Завдяки технічній та фінансовій допомозі ЄС уряд розробив відповідне програмне забезпечення та провів два пілотних впровадження перед загальнонаціональним запуском у серпні 2022 року.