ЄС оприлюднив Звіт про виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС


ЄС оприлюднив Звіт про виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС 

Європейська комісія представила звіт, в якому ідеться про виконання зобов’язань України в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС за період з 1 грудня 2020 року до 24 лютого 2022 року. 
До початку вторгнення рф найбільшого прогресу досягнуто у сферах цифрової трансформації та земельної реформи. Великим прогресом стало набуття чинності Закону «Щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» та відповідного законодавства, 1 липня 2021 року було відкрито ринок землі.

Загалом, Україна продовжувала значний прогрес у реформах у широкому спектрі сфер, пов’язаних з Угоди про асоціацію. Разом з тим постали виклики щодо процесу реформ у таких сферах, як захист навколишнього середовища, енергетика, сектор праці, ЗМІ.


Торгівля між ЄС та Україною сягнула 52 мільярдів євро в 2021 році. ЄС залишається найбільшим торговельним партнером України. Обидві сторони погодили План першочергових дій для посилення реалізації поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі, включаючи конкретні заходи для покращення доступу до ринку та сприяння торгівлі. Було досягнуто певного прогресу в підготовчій роботі щодо остаточної Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (ACAA) та наближення до стратегії ЄС про Єдиний цифровий ринок.

Стратегічною метою було підключення української енергомережі до континентально-європейської мережі CEN (grid synchronization), яка була реалізована 16 березня 2022 року. 

У звіті відзначено, що Україна продовжує досягати значних успіхів у сфері цифрової трансформації. Деякі ініціативи, зокрема, сприяли більш ефективному та прозорому врядуванню та боротьбі з корупцією. Україна була однією з перших країн, чиї цифрові сертифікати COVID-19 були визнані ЄС.

Налагоджене співробітництво з міжнародними партнерами, зокрема з ЄС, також продовжує допомагати Україні зміцнювати її стійкість до таких викликів, як пандемія COVID-19. Нові діалоги між Україною та ЄС щодо Європейської зеленої угоди та кібербезпеки є гарним прикладом розширення співпраці у сферах спільного стратегічного інтересу. 


Верховенство права та боротьба з корупцією виправдано залишалися в центрі реформаторських зусиль та взаємодії з міжнародними партнерами, включно з надважливою реформою судової системи України. Продовження зусиль із створення та зміцнення сучасних інституцій, таких як нове Бюро економічної безпеки, та ефективних систем, необхідних, наприклад, для боротьби з економічною злочинністю, буде сприяти інвестиціям, зростанню та процвітанню.


Також у звіті зазначається, що Європейський Союз продовжуватиме всіма наявними засобами підтримувати Україну в її прагненні набути членства ЄС.