Програма забезпечення аграріїв засобами тимчасового зберігання зерна


Програма забезпечення аграріїв засобами тимчасового зберігання зерна

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України оголосили про надання засобів тимчасового зберігання зерна (рукавів) місткістю 200 тонн. Проєкт реалізується за донорської підтримки урядів Канади та Японії, а також австралійської благодійної організації Minderoo Foundation.

Надання такої допомоги українським аграріям є частиною Стратегії ФАО щодо підтримки зберігання зерна, метою якої є подолання дефіциту зерносховищ для забезпечення глобальної продовольчої безпеки.

Загалом ФАО та Мінагрополітики розповсюдять 30 000 поліетиленових зернових рукавів. Засоби зберігання зерна зможуть отримати агровиробники: юридичні особи та фізичні особи-підприємці (ФОП), які обробляють землі на території України, окрім тимчасово окупованих. Кількість рукавів, яку отримає аграрій, буде розрахована відповідно до кількості отриманих заяв та пропорційно до площі оброблюваних земель.

Основні вимоги до учасників програми:
•        площа землі в офіційній обробці (у власності чи оренді) від 100 до 10 000 га;
•        використання отриманих рукавів виключно для зберігання власно вирощеної продукції;
•        розташування оброблювальних земель на підконтрольних уряду територіях України;
•        самостійний вивіз рукавів зі складів у своїй області, або у сусідній області (з Дніпропетровської – для сільгоспвиробників з Донецької, Луганської чи Запорізької області, забирати з Миколаївської – для сільгоспвиробників з Херсонської області).

До участі у програмі заохочуються зокрема малі та середні агровиробники. Подання заяв на участь у програмі здійснюється за допомогою Державного аграрного реєстру. Прийом заявок триватиме два тижні до 9 жовтня 2022 року. 


Довідково
8 вересня 2022 австралійська благодійна організація Minderoo Foundation долучилася до Стратегії щодо підтримки зберігання зерна, яку спільно реалізують в Україні Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) та Міністерство аграрної політики та продовольства України.
Із залученням коштів Minderoo Foundation — першого приватного партнера Стратегії щодо підтримки зберігання зерна буде реалізовано проєкт на суму $3 млн, що дасть змогу забезпечити зберігання 264 тис. тонн зернових та олійних культур в Україні. 
Станом на сьогодні, завдяки додатковому фінансуванню від Minderoo Foundation, ФАО отримала $60,1 млн. Загальна сума, необхідна для впровадження Стратегії щодо підтримки зберігання зерна, становить $65 млн.