ІТ-індустрія зростає навіть через вісім місяців війни


ІТ-індустрія зростає навіть через вісім місяців війни

За підсумками дев’яти місяців поточного року національна ІТ-індустрія зберігає позитивну динаміку росту та залишається єдиною експортною галуззю, яка стабільно генерує валютні надходження до економіки України в умовах війни. Українські компанії продовжують безперервно працювати та виконувати проєкти, своєчасно сплачувати податки, залучати інвестиції та нових клієнтів, активно виходити на глобальний ринок.

За даними Національного Банку України, за дев’ять місяців 2022 року обсяг комп’ютерних послуг збільшився на 13% та становить майже $ 5,5 млрд. При цьому сума сплачених ІТ-індустрією податків та зборів за цей період склала 48 млрд грн.

Такі показники стали можливими завдяки масштабному і швидкому переформатуванню індустрії під час війни, більшості компаній вдалось ефективно реалізувати антикризові плани щодо підтримки безперервності бізнесу, перейти на гнучкі моделі роботи, релокувати команди та диферсифікувати офіси в Україні й за кордоном. Компанії постійно адаптують власну інфраструктуру до реалій воєнного часу, зокрема ключові системи заведені у «хмару», диверсифікована мережа інтернет-провайдерів, у тому числі за рахунок глобальної супутникової системи “Starlink”, офісні приміщення обладнані генераторами для забезпечення резервного енергопостачання. Український ІТ-бізнес робить все можливе, аби забезпечити максимальну готовність до будь-якого сценарію подій. Крім того, компанії активно підтримують державу та армію.

Серед українських айтівців поширений потужний волонтерський рух, з якого сформувалась IT-армія України. Наразі в Кібервійськах задіяно до 15% ІТ-спеціалістів. В ЗСУ зі зброєю в руках захищають країну 3% айтішників. Інші 82% працюють далі в компаніях, підтримуючи економічний фронт держави, активно донейтять та волонтерять. Загалом сума донатів від українського технологічного сектора вже перевищила $ 500 млн.