ЄБРР надає 20 млн євро українській фармацевтичній компанії


ЄБРР надає 20 млн євро українській фармацевтичній компанії

ЄБРР надає кредит у розмірі 20 мільйонів євро провідному українському виробнику фармацевтичних препаратів, АТ «Фармак», у рамках Програми стійкості та засобів для існування в розмірі 2 мільярдів євро, підтримуючи країни, які постраждали від війни росії в Україні.

Фінансування, яке забезпечить обіговими коштами виробника з довоєнною часткою фармацевтичного ринку України 5,7%, підтримає виробництво та покращить доступ до основних ліків для населення України. Це фінансування, як і всі інші проекти цієї програми, передбачає розподіл ризиків між ЄБРР і партнерами. Для цього кредиту надано гарантію покриття першої втрати у розмірі 5,5% за програмою розподілу ризиків Спеціального Фонду для Акціонерів ЄБРР.

Отже, сукупна донорська гарантія покриє 50% суми кредиту. Підтримка фармацевтичного сектору під час війни є вирішальним елементом п’ятистороннього плану підтримки реальної економіки України та сусіднього регіону. ЄБРР також підтримує торгівлю, енергетичну безпеку, життєво важливу інфраструктуру та продовольчу безпеку.