Україна – одна з найбільш конкурентоспроможних виробничих платформ у Європі. За вартістю робочої сили, витратами на електро-, водо- і газопостачання та ставками податків, Україна впевнено конкурує з країнами Центральної та Східної Європи. Усе більша кількість інвесторів розміщує свої виробничі потужності в Україні.

Конкурентні переваги України – робоча сила

* заробітна плата включає податок на соціальне страхування працівників, податок на доходи фізичних осіб та / або інші податки для працівників, якщо такі є

Джерело: https://tradingeconomics.com.

Конкурентні переваги України – комунальні послуги

Джерело: https://ec.europa.eu/eurostat; http://www.nerc.gov.ua/; https://tradingeconomics.com (дані за 2019)

Конкурентні переваги України – Податки

Ставки податків на оплату праці

Джерело: https://tradingeconomics.com

Вартість життя в Україні є більш доступною у порівнянні з більшістю європейських країн. Витрати на їжу, проживання та послуги значно нижчі, ніж в сусідніх країнах, водночас якість послуг та товарів залишається на європейському рівні.

Українські міста Київ та Львів увійшли у топ-10 міст світу за конкурентоспроможністю в опитуванні “Smart Locations of the Future”, ініційованому Financial Times. У ході дослідження було оцінено 115 міст з усього світу з точки зору економічної конкурентоспроможності та привабливості для міжнародних інвестицій.

Місце Місто Країна
1 Скопє Македонія
2 Софія Болгарія
3 Каунас Литва
4 Гданськ Польща
5 Київ Україна
6 Вроцлав Польща
7 Ясси Румунія
8 Львів Україна  
9 Вільнюс Литва
10 Ханой В’єтнам

Джерело: https://www.fdiintelligence.com