Хімічна промисловість

Хімічна промисловість є одним з ключових секторів економіки України. Багатогалузева хімічна промисловість України охоплює хімічний, нафтохімічний та фармацевтичний підсектори, в яких працюють понад 1600 підприємств та структурних підрозділів.

У 2019 році обсяг виробництва хімічної продукції України сягнув 2,8 млрд доларів США, а показник середньорічного темпу зростання (CAGR) становить 8% за останні 4 роки. Водночас Україна значною мірою залежить від імпорту хімічної продукції, у тому числі нафтохімічної і фармацевтичної продукції, мінеральних добрив. У 2019 році Україна імпортувала хімічної продукції на суму 7,5 млрд доларів США, що складає 12% від частки імпорту країни. Це свідчить про чималий попит на хімічну продукцію на внутрішньому ринку, який не може задовільнити місцеве виробництво.

Мінеральні добрива

Кожного року Україна входить до переліку провідних країн світу за обсягом виробництва та експорту зернових культур, соняшникової олії, горіхів та інших сільськогосподарських продуктів.

Хоча Україна вже давно серед лідерів за обсягом виробництва та експорту сільськогосподарської продукції завдяки наявності надзвичайно родючого ґрунту, привабливим цінам на оренду землі, конкурентній заробітній платі та логістиці, існує значний потенціал для зростання продуктивності, адже показники урожайності на гектар все ще лишаються нижче порівняно з аналогічними показниками в інших країнах.

Дещо нижчі показники врожайності в Україні вказують на низький рівень інвестування в розвиток сільськогосподарського сектору України. Перш за все, це пов’язано з недостатнім використанням добрив та засобів захисту рослин. В середньому українські фермери використовують майже втричі менше мінеральних добрив у порівнянні зі світовим показником.

Тим не менше, в Україні вже зараз швидко зростає ринок добрив, де частка імпорту продукції складає понад 60% від загальних потреб.

За умов збільшення інвестицій в сільськогосподарський сектор, що потенційно стане можливим із запровадженням ринку землі в липні 2021 року, в іноземних компаній з’явиться величезний стимул започатковувати виробництво мінеральних добрив в Україні.

Окрім того, Уряд України також передав на приватизацію низку державних підприємств, які займаються виробництвом мінеральних добрив, серед яких такі гіганти як Одеський припортовий завод та “Сумихімпром”. Ці об’єкти є дуже привабливими активами, які можна отримати за вигідною для інвесторів ціною.

Проєкти