Мінерали майбутнього. Презентація для інвесторів 30 об’єктів із покладами стратегічних та критичних мінеральних ресурсів


Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій у видобувну галузь станом на 30 вересня 2020 року склав 4,7 млрд. доларів США – Цівкач

Виконавчий директор урядового офісу із залучення та підтримки інвестицій Сергій Цівкач повідомив, що загальний обсяг прямих іноземних інвестицій у видобувну галузь станом на 30 вересня 2020 року склав 4,7 млрд. доларів США.


Про це він сказав під час спільної прес-конференції з керівництвом Державної служби геології та надр України, присвяченій презентації для інвесторів – 30 об’єктів із покладами стратегічних та критичних мінеральних ресурсів. Ділянки з корисними копалинами будуть виставлені на електронні торги, участь в них зможуть взяти як вітчизняні, так і іноземні інвестори.


Цівкач вважає, що інвестиційні пропозиції Держгеонадра, вже найближчим часом можуть принести Україні більше 10 мільярдів доларів США.


За словами Цівкача, урядовий офіс включить ці 30 об’єктів до Інвестиційного Гайду UkraineInvest та інформуватиме про них потенційних інвесторів.


Не менш важливим стимулом для реалізації цих інвестиційних проектів стане набуття чинності Президентського закону щодо державної підтримки проєктів зі значними інвестиціями. «Закон гарантує державну підтримку інвесторам, які хочуть не просто видобувати сировину та експортувати її за кордон, а будувати нові гірничо-збагачувальні комбінати, що дозволить створити додаткові робочі місця для працівників галузі та забезпечить податкові надходження до бюджету», – наголосив Сергій Цівкач.


Він розповів, що останніми роками цікавість інвесторів до видобувних підприємств України стрімко збільшувалась. Так, починаючи з 2000 року обсяг прямих іноземних інвестицій стало зростав, а у 2019 році зростання ПІІ становило більше 50% і склало 5,2 млрд. дол. США. Протягом минулого року цей показник дещо зменшився, але на його переконання, таке зменшення — тимчасове явище, пов’язане з світовими тенденціями спаду ринку, і у 2021 році ріст буде відновлено.


«Ми більше не можемо говорити лише про потенціал України, ми переходимо від потенціалу до прагматизму – конкретних проєктів», – зазначив керівник UkraineInvest.


Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах презентував Інвестиційний атлас, який містить вже понад 30 вакантних перспективних ділянок, описова інформація про які доступна онлайн (https://www.geo.gov.ua/investicijnij-atlas-nadrokoristuvacha/).


Вперше ділянки із покладами літію, титану, нікелю, кобальту, хрому, танталу, ніобію, берилію, цирконію, скандію, молібдену, золота та урану можна придбати на прозорих електронних торгах.

Слідкуйте за новинами на наших сторінках у соціальних мережах Facebook, Twitter, LinkedIn, або YouTube .