На початку грудня цього року набули чинності зміни до Закону України “Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні”.
Зокрема, викладено в новій редакції пункт 4 частини першої статті 5 Закону, якою передбачено, що у разі здійснення значних інвестицій заявником та/або інвестором із значними інвестиціями раніше ніж за 18 місяців до дати подання заявки до уповноваженого органу в обсязі, що не перевищує 30 відсотків загального обсягу значних інвестицій, необхідних для реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями, такі інвестиції не враховуються / не включаються у розрахунок розміру значних інвестицій в об’єкти інвестування для реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями.
«Проекти, інвестиції в які здійснились за 18 місяців до дати подання заявки, наразі можуть подаватись на оцінку до Мінекономіки, за умови виключення з загального обсягу значних інвестицій вкладень, які були здійснені до початку цього періоду. Відповідно, такі інвестиції не враховуються при розрахунку максимально можливої суми державної підтримки. Таким чином, внесені зміни розблоковують можливість участі в державній програмі для багатьох інвестиційних проектів, які раніше не відповідали вимогам законодавства. Зокрема, це стосується випадків, коли на балансі проектних компаній були наявні необоротні активи раніше дозволеного строку. Але при цьому необхідно зазначити, що у будь-якому випадку господарська діяльність проектної компанії повинна бути спрямована виключно на реалізацію інвестиційного проекту із значними інвестиціями”, – прокоментувала Альона Суміна, в.о. керівниці Управління з правових питань та регуляторної політики UkraineInvest.
Прийняті зміни є важливим кроком у вдосконаленні законодавчої бази для реалізації проектів із значними інвестиціями та розширенню кола інвесторів, що зможуть скористатися передбаченими пільгами, а також сприятимуть формуванню позитивного інвестиційного клімату в Україні.
Детальніше: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4114-20#n6
Follow us on Facebook, Twitter, LinkedIn, or YouTube.