Уряд України затвердив новий Порядок надання державного стимулювання створення та функціонування індустріальних парків

Уряд України затвердив новий Порядок надання державного стимулювання створення та функціонування індустріальних парків

Він передбачає надання коштів на будівництво об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, необхідних для створення та функціонування індустріальних парків, а також компенсацію за приєднання до інженерно-транспортних мереж.  Детальніше – за посиланням.

Крім того, Кабінет Міністрів України вніс до Реєстру два нових індустріальних парки –  «Тячів» на Закарпатті та «Сміла» на Черкащині.

  • Концепція індустріального парку «Тячів» передбачає, що на площі 61,47 га буде створено до 3100 нових робочих місць у переробній промисловості. На його території будуть виготовляти скло та вироби із нього, працюватимуть деревопереробні підприємства, підприємства з обробки, оздоблення та різки декоративного та будівельного каменю, також буде відбуватись виробництво іншої продукції. Паралельно на території парку планують займатись  науково-технічною діяльністю, працювати у сферах інформації й телекомунікацій, альтернативної енергетики, зберігання енергії тощо.
  • Індустріальний парк «Сміла» буде розташований на площі 61,32 га. Там планується створити до 3000 робочих місць у галузях переробки агропродукції та проведення науково-технічних досліджень. Перспективними напрямками діяльності підприємств в індустріальному парку може бути виробництво та розвиток технологій, необхідних для відновлення та модернізації енергетичної інфраструктури України. Планується виготовляти компоненти та обладнання для вітро- та сонячних електростанцій, обладнання для зберігання виробленої енергії установок для виробництва біометану як чистого джерела енергії тощо.

Наразі до Реєстру індустріальних парків внесено вже 81 індустріальний парк. У державному бюджеті на 2024 рік на виконання програми розвитку індустріальних парків закладено 1 мільярд гривень.

Follow us on Facebook, Twitter, LinkedIn, or YouTube.