Прозорість процесів та ефективний інвестиційний скринінг є ключовими для залучення інвестицій, але важливо, щоб ці процедури не ускладнювали процес інвестування для іноземного інвестора, зокрема в галузях, які не мають безпосереднього відношення до критичної інфраструктури.
Про це в.о. керівниці Управління з правових питань та регуляторної політики UkraineInvest Альона Суміна сказала під час вебінару “Інвестиційний скринінг: як досвід ЄС може збагатити українські реалії?”.
Експертка UkraineInvest серед іншого також розповіла учасникам про особливості механізмів державної підтримки та залучення іноземних інвестицій в Україні, зокрема:
“Безперечно, інвестиційний скринінг є важливим інструментом для забезпечення захисту національних інтересів. Однак процес залучення іноземних інвесторів до окремих галузей економіки не повинен бути надмірно ускладненим. Наразі законодавство, що стосується індустріальних парків і державної підтримки інвестиційних проектів із значними інвестиціями не передбачає пільг для проектів, що належать до певних галузей. Зокрема, державну підтримку можуть отримати лише ті інвестиційні проекти, які є пріоритетними для їх промоції серед іноземних інвесторів і не пов’язані з критичною інфраструктурою чи іншими стратегічними секторами. Важливо створити механізми, які допоможуть ефективно залучати іноземні інвестиції, не шкодячи національним інтересам і безпеці. Наші експерти будуть раді долучитися до такої ініціативи”, – зазначила Альона Суміна.
Вона наголосила, що інвестиційні проекти в критичних сферах вимагають ретельного скринінгу через їхній потенційний вплив на стабільність країни. Це дозволить обмежити небажаний вплив третіх сторін.
Наразі Україна працює над новою концепцією інвестиційного скринінгу та обговорює її з відповідними зацікавленими сторонами. Захід є частиною серії вебінарів «На шляху до ЄС. Що чекає на Україну після вступу до ЄС?» за підтримки українських та іноземних експертів.
Follow us on Facebook, Twitter, LinkedIn, or YouTube.