Попри виклики, економіка України зростає та готує підґрунтя для розвитку у 2025 році. Прямі іноземні інвестиції (ПІІ) залишаються важливим інструментом, здатним прискорити економічне зростання та відновлення. UkraineInvest готовий допомогти кожному інвестору знайти своє місце у відновленні української економіки. Всупереч війні Україна довела, що інвестиційне законодавство є цілком реалістичним інструментом відбудови.
Про це керівниця Управління аналітики UkraineInvest Вікторія Воловенко сказала під час експертної дискусії, організованої UkraineInvest у співпраці з Німецько-Українською промислово-торговельною палатою (AHK Ukraine), Центром економічної стратегії (CES) та Німецькою економічною групою (GET).
Німецька економічна група (GET), що займається вдосконаленням стратегій залучення німецьких прямих іноземних інвестицій в Україну, провела глибокий галузевий аналіз, визначивши інвестиційні пріоритети та рекомендації щодо можливого вектору залучення німецьких інвестицій в Україну. Пріоритетними секторами було визначено енергетику, агропродовольчий сектор, будівельні матеріали, охорону здоров’я та оборону. Ці сектори були відібрані на основі їхньої відповідності як потребам відбудови України, так і конкурентним перевагам німецької промисловості.
За словами Вікторії Воловенко, саме ці галузі мають вирішальне значення для відновлення України у коротко- та довгостроковій перспективі. Кожен із зазначених секторів охоплює численні підгалузі, які потребують цільових інвестицій і пропонують широкий спектр можливостей для німецьких інвесторів, враховуючи їхній досвід та інтереси.
Наприклад, в енергетичному секторі пріоритетом є енергоефективність, де Німеччина має світове визнання. У житловому секторі нагальним завданням є забезпечення довгострокових рішень для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Це відкриває можливості для інвестицій у сучасні методи будівництва та забезпечення необхідними будівельними матеріалами, попит на які зростає.
Окрему увагу слід приділити логістиці та видобутку критично важливих корисних копалин. Хоча ці сектори не є першочерговими, вони відіграють важливу роль у забезпеченні інших ключових галузей. Україна володіє значними запасами корисних копалин і стратегічним розташуванням, що створює можливості для німецьких інвесторів у таких сферах, як виробництво літію та розвиток інфраструктури для відновлюваної енергетики.
“UkraineInvest зі свого боку налаштований забезпечити належний супровід інвестицій німецького бізнесу в Україну та реалізацію відповідних німецьких інвестиційних проєктів. Ми вдячні Німеччині за підтримку України і запрошуємо німецькі компанії до активнішого інвестування в Україну ”, – підкреслила керівниця Управління аналітики UkraineInvest.
Німеччина входить до десятки найбільших іноземних інвесторів в Україні. Інвестиції з Німеччини сприяють створенню нових робочих місць, впровадженню передових технологій і модернізації української промисловості.
Follow us on Facebook, Twitter, LinkedIn, or YouTube.