Інвестиційне страхування від воєнних ризиків: безпека інвестицій як запорука покращення бізнес-клімату в Україні

Інвестиційне страхування від воєнних ризиків: безпека інвестицій як запорука покращення бізнес-клімату в Україні

Страхування від воєнних ризиків є важливим інструментом для створення сприятливого інвестиційного клімату в Україні. 

У співпраці з міжнародними партнерами, Уряд України розробив комплексну систему страхування інвестицій від воєнних ризиків, що відкриває нові можливості для захисту капіталу інвесторів.

Одним із ключових гравців на цьому ринку є Експортно-кредитне агентство України (ЕКА), яке з січня 2024 року приймає заявки на страхування інвестицій від воєнних та політичних ризиків. Агентство пропонує два основні страхові продукти: для прямих інвестицій та інвестиційних кредитів.

ЕКА вже почала практичну реалізацію страхування: одним із перших кейсів стало страхування інвестицій у газотурбінний генератор, профінансований українським комерційним банком.

Інвестор (як український, так і іноземний) може отримати страхове покриття, якщо:

  • понад 10% корпоративних прав інвестиційного проєкту  знаходяться у його володінні;
  • інвестиційний  проєкт спрямований на розвиток галузі переробки та експорту;
  • об’єкти інвестування розташовані в Україні;
  • інвестиційний проєкт відповідає вимогам закону про стимулювання експортної діяльності.

Окрім ЕКА, різні міжнародні агентства, такі як Development Finance Corporation (DFC) США та Багатостороннє агентство гарантій інвестицій (MIGA), також надають страхування інвестицій для бізнесу, що діє в Україні. 

Страхування воєнних ризиків є важливим фактором у залученні міжнародних інвестицій, оскільки воно забезпечує додаткові гарантії фінансової безпеки для інвесторів та сприяє розвитку інфраструктури й виробництва, орієнтованого на експорт.

Створення інвестиційного портфеля та страхування від воєнних ризиків може стати ключовим чинником для залучення необхідного капіталу в країну, що допоможе у відновленні української економіки.

Follow us on Facebook, Twitter, LinkedIn, or YouTube.