Географічне розташування

Україна знаходиться на перетині торгових та туристичних шляхів між Європою, Азією та Близьким Сходом, завдяки чому в України є значний потенціал стати потужним євразійським хабом.

Інфраструктура України включає 170 000 км автомобільних доріг, 22 000 км залізничних шляхів, 13 морських і 16 річкових портів, здатних забезпечувати швидке переміщення усіх видів вантажів – від зерна до автозапчастин – як в межах країни, так і за кордон.

Для того щоб дістатися вантажівкою до будь-якого куточка Європи з України, необхідно не більше, ніж дві доби. Це дозволяє Україні на рівних конкурувати з європейськими колегами, особливо в сфері виробництва та транспортування продуктів харчування.

Для порівняння середній час доставки товарів морем із Китаю до Західної Європи становить 25 днів та до Північної Європи – 30 днів. Якщо доставку необхідно здійснити до віддалених від портів європейських міст, Україна вигідно виділяється на фоні конкурентів, зважаючи на швидкість та відносно низьку вартість транспортування.