Туризм

Туризм

В Україні знаходяться безліч туристичних атракцій, як популярних, так і зовсім маловідомих, але не менш мальовничих: від затишних середньовічних вулиць Львова до індустріальної архітектури та захоплюючих краєвидів на півдні України.

Із року в рік країни, що розвиваються, стають все більш популярними напрямками серед туристів. Україна володіє численними історичними, культурними пам’ятками та рекреаційними ресурсами, сім із яких є частиною культурної спадщини ЮНЕСКО. Відтак, існують чималі можливості для розвитку туристичного сектору. 

Наразі туристична галузь становить лише 1.4% ВВП України, при цьому представляє неабиякий потенціал для подальшого розвитку. У 2019 році понад 14 мільйонів іноземців відвідали Україну, а середній чек їх перебування в Україні склав 526 доларів.

Починаючи з 2017 року Україна показала найшвидший ріст за індексом конкурентоспроможності у галузі туризму та подорожей (Travel&Tourism Competitiveness Index (TTCI)) у Євразійському субрегіоні. Україна піднялась на десять сходинок та посідає 78 місце у світі. Такий результат став можливим завдяки економічній стабілізації, покращенню бізнес-середовища (із 124 до 103 місця), підвищенню рівня безпеки (із 127 до 107 сходинки), відкритості до світу (із 78 до 55) та поліпшенню загальної інфраструктури (із 79 до 73 місця).

Туризм у Чорнобилі

Чорнобиль – унікальне місце, яке особливо цікавить іноземних туристів. Місце найгіршої ядерної катастрофи людства стає надзвичайно популярним з року в рік, особливо після популярного серіалу HBO «Чорнобиль». Якщо в 2015 році лише 10 тис. осіб відвідали зону відчуження, то в 2019 році їх кількість зросла вже до понад 75 тис., половина з яких – іноземці.

У спадок Україні залишилось чимало радянської архітектури, яка представляє неабиякий інтерес серед іноземних туристів, особливо старшого покоління.

Медичний туризм

Медичний туризм стрімко набуває популярності завдяки конкурентним витратам, досвідченим лікарям та високоякісним послугам. В Україні медичні туристи можуть заощадити 40-70% вартості витрат на лікування порівняно з країнами, в яких вони мешкають.

У 2018 році понад 60 000 іноземних пацієнтів відвідали Україну та принесли понад 150 мільйонів доларів доходу. Серед найпопулярніших медичних послуг – стоматологія, пластична хірургія, реабілітаційне лікування, офтальмологія та репродуктивне здоров’я.

Зелений туризм

Зелений туризм є відносно молодою нішею в туристичній галузі, проте вже демонструє великий потенціал для подальшого зростання. Сільські регіони приваблюють людей для відпочинку, дозволяють абстрагуватися від щоденного шуму великих населених міст та відкрити автентичність українського села з його історією, місцевими традиціями, кухнею та красою природи.

Сільський туризм має велике значення для соціально-економічного розвитку регіонів України. Він не лише стимулює місцевий розвиток фермерських господарств, покращує внутрішній ринок праці та збільшує зайнятість, але й сприяє розвитку місцевої інфраструктури та продажу надлишків продуктів сільського господарства, що приносить додатковий дохід фермерам.

Промисловий туризм

Промисловий туризм стає все більш популярним, оскільки він демонструє нетрадиційну красу індустріальних заводів, шахт, кар’єрів і підприємств із виробництва сталі.

Найпопулярніші напрямки промислового туризму в Україні

  • Криворізький кар’єр ПГЗК – один з найбільших у світі
  • Горішні Плавні
  • Дрогобицька соляна шахта
  • Одеський морський порт

Відкрийте більше туристичних атракцій на сайті Ukrainer.