Про інвестиційні можливості України дізналися потенційні інвестори з 60 країн світу


Київ, 11 грудня – міжнародна інвестиційна конференція UkraineInvest зібрала близько 1000 учасників серед міжнародної бізнес-спільноти з понад 60 країн світу. 

11 грудня 2020 року відбулась міжнародна конференція «Україна: інвестиційна гавань в часи змін», яку організував урядовий Офіс із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Зібравши онлайн близько 1000 учасників з понад 60 країн світу, захід став інтерактивною платформою для інформування міжнародної та української інвестиційної спільноти щодо прогресу реформ і розвитку інвестиційного клімату в Україні протягом 2020 року.


“Україна – динамічна європейська країна, яка вдосконалює бізнес-клімат аби конкурувати на глобальному рівні, створюючи нові можливості для бізнесу. Незважаючи на виклики 2020 року, Україна здійснила важливі кроки – прийняла законодавство про відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення, підвищила прозорість податкової системи, підтримала бізнес доступними кредитами, розпочала прозору приватизацію та підписала перші концесійні угоди”, – зазначив Президент України Володимир Зеленський.

У заході взяло участь понад 40 спікерів, серед яких – представники Уряду, бізнесу, міжнародних організацій. Ключовими темами стали: посилення захисту прав інвесторів, стимулювання залучення інвестицій в малий та середній бізнес, перспективи релокації виробничих потужностей в Україну, посилення комунікації між регіонами та світом, а також успішні кейси інвесторів в Україні.

«Для нашого Уряду пріоритетом залишається доведення бізнес-клімату в Україні до найкращих світових стандартів. Я вже підкреслював, що ми маємо амбітну мету потрапити у ТОП-30 рейтингу Doing Business. Забезпечення чітких та прозорих правил роботи на ринку є критично необхідним кроком. І поліпшення бізнес-клімату в Україні неможливе без співпраці з іноземними партнерами. Тому ми активно обговорюємо з ЄС питання «промислового безвізу», угоди про спільний авіаційний простір та приєднання України до європейської енергетичної мережі ENTSO-E», – зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
 
Євроінтеграційні прагнення України та можливості інтенсифікації торговельної та інвестиційної співпраці також стали предметом обговорення на конференції.
 
“В процесі оновлення Угоди ми ставимо більш амбітні завдання – це зняття обмежень щодо участі українських компаній з товарами виробленими в Україні у державних та муніципальних закупівлях в ЄС. А також можливості зняття обмежень пов’язаних з технічною відповідністю товарів вироблених в Україні не лише у сфері агропромислового комплексу, але й у сфері промисловості насамперед. Таким чином, оновлена Угода про асоціацію дозволить активніше використовувати можливості для торгівлі та інвестиційної співпраці з ЄС”,  – зазначила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

Під час заходу було окреслено стратегічні плани держави на 2021 рік, зокрема пріоритетність Стратегії залучення інвестицій в економіку України. 

“Залучення інвестицій в економіку України є пріоритетом для Уряду на 2021 рік. Офіс із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest посилює свою роль в розвитку діалогу між державою та бізнесом та ініціює ряд заходів, спрямованих на покращення бізнес-клімату”, – зазначив Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов

“Аби конкурувати за інвестиції на глобальному рівні, Україні потрібно застосовувати інноваційні підходи для залучення та промоції інвестиційного потенціалу. Саме тому UkraineInvest зібрав бізнес-спільноту з 60 країн світу, аби поінформувати про кроки України в напрямку покращення ділового клімату, запровадження стимулів для інвесторів та якісної підтримки існуючих і потенційних інвесторів в Україні, під час реалізації інвестиційних проєктів, яку надає UkraineInvest”, – зазначив Сергій Цівкач, Виконавчий директор UkraineInvest

Довідково: 
Офіс із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest створено у 2016 році з метою надання підтримки існуючим та потенційним інвесторам.
UkraineInvest надає інвесторам практичні рекомендації, сприяє в організації зустрічей з представниками державних органів і установ, та допомагає у вирішенні проблемних питань. Офіс тісно співпрацює з державними органами над ідентифікацією, узагальненням та вирішенням системних проблем, які що впливають на ведення бізнесу в Україні.
Як результат, з моменту створення Офісу вдалося залучити та розблокувати понад 3,4 млрд доларів інвестицій від існуючих та нових іноземних компаній, а також заохотити вийти на український ринок такі світові бренди, як HEAD, IKEA, GE, Scatec Solar та багато інших. Детальніше: ukraineinvest.gov.ua


Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (Програма USAID КЕУ) підтримує стартапи й малі та середні підприємства (МСП) з метою підвищення їхньої конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також забезпечує українські компанії можливостями скористатись перевагами міжнародної торгівлі.
 





Stay tuned and follow us on Facebook, Twitter, LinkedIn, or YouTube for more updates.