Альтернативна енергетика

Враховуючи високу середню швидкість вітру, значний обсяг сонячної енергії та зростаючу кількість сільськогосподарських відходів, сектор відновлюваних джерел енергії України має значний потенціал до швидкого зростання.


Типовий договір про купівлю-продаж електроенергії (power purchasing agreement), розроблений y співпраці з ЄБРР та Міжнародною фінансовою корпорацією і затверджений Регулятором у вересні 2017 року, суттєво активізував інвестиції в сектор відновлюваних джерел енергії. Зараз Україна розробляє аукціонну модель для ринку відновлюваних джерел енергії, аналогічну тій, що діє в більшості країн Європи. Такі кроки забезпечать довгострокову стабільність у галузі відновлюваних джерел енергії та створять подальші можливості для глобальних компаній інвестувати в Україну.

Сонячна енергетика

Наразі сонячна енергетика в Україні лише починає розвиватися. Проте щорічний обсяг сонячної енергії в Україні вищий, ніж у Німеччині, – одного з лідерів галузі. Це робить Україну надзвичайно привабливим місцем для залучення інвестицій в сферу сонячної енергетики. У зв’язку з цим Уряд нещодавно оголосив про плани залучити виробників сонячної енергії до певних регіонів країни, зокрема до Чорнобильської зони відчуження. Зона має перевагу у дуже низьких цінах на землю та наявній інфраструктурі (дороги та лінії електропередач), які існують ще з часів експлуатації Чорнобильської станції.


Вітрова енергетика

Експерти галузі визначили перспективні регіони малонаселеного півдня України як такі, що ідеально підходять для розвитку вітрової енергетики. Висока швидкість вітру на півдні України робить виробництво електрики з енергії вітру економічно вигідним.

Біомаса

Аграрний сектор є одним з найбільших в економіці України, який створюватиме дедалі більше сільськогосподарських відходів. Такі відходи є ключовим ресурсом, необхідним для виробництва електроенергії на основі біомаси. Сьогодні політика Уряду орієнтована на розвиток даного сектора відновлюваної енергетики, оскільки витрати на оплату праці та сировини є одними з найнижчих у Європі.

Ключові гравці