UkraineInvest та Cвітовий Конґрес Українців підписали Меморандум про співпрацю


UkraineInvest та Cвітовий Конґрес Українців підписали Меморандум про співпрацю

11 грудня, 2020, Офіс із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest підписав Меморандум про співпрацю зі Світовим Конгресом Українців. Це перший документ, який закладає інституційні підвалини для  співпраці України та української діаспори в економічній та інвестиційній сфері. Підписання Меморандуму відбулося в рамках першої щорічної міжнародної конференції “Україна: інвестиційна гавань у часи змін”, організованої UkraineInvest за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».


Меморандум має на меті винести на новий рівень співпрацю між UkraineInvest та Світовим Конґресом Українців для сприяння бізнесовим та інвестиційним процесам в Україні.
Зокрема, у Меморандумі йдеться про:


– підтримку розвитку сучасної інфраструктури ринків капіталу в Україні;
– сприяння створенню орієнтованих на Україну бізнес-асоціацій та торгово-промислових палат у всьому світі з метою активізації економічного розвитку та господарської діяльності;
– встановлення та активізація мережі знань української діаспори для цілей забезпечення цінних міжнародних зв’язків, надання доступу до нових ідей та навичок в економічній, бізнес та інвестиційній сферах.

“Укладення меморандуму про співпрацю посилить взаємодію UkraineInvest із представниками української діаспори за кордоном, активізує популяризацію України у світі, просуватиме позитивний інвестиційний імідж нашої країни та  сприятиме залученню іноземних інвестицій”, – зазначив Сергій Цівкач, Виконавчий директор Офісу із залучення та підтримки інвестицій “UkraineInvest”.

«Я дуже рада, що сьогодні Cвітовий Конґрес Українців підписав Меморандум про співпрацю з Офісом із залучення та підтримки інвестицій “UkraineInvest”, який піднімає нашу співпрацю на новий рівень. Це перший у своєму роді документ для СКУ, який закладає інституційні підвалини для  співпраці України та української діаспори в економічній та інвестиційній сферах. Я твердо переконана, що Україна зможе перетворити економічну кризу, спричинену пандемією COVID-19, на можливості, прискорити своє зростання і стати ІТ- та виробничим хабом для Європи та інших ринків. Ми мобілізуємо наші громади по всьому світі, та разом ми будемо продовжувати робити все можливе для сприяння бізнесу та залучення інвестицій в Україну»– наголосила Олена Кошарна,  Віце президент СКУ, Голова Комітету з питань економічного розвитку та інвестицій (EPIC), який буде спрямовувати та координувати заходи та ініціативи згідно з цим Меморандумом зі сторони СКУ.


Довідково:

Офіс із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest створено у 2016 році з  метою надання підтримки існуючим та потенційним інвесторам. UkraineInvest надає інвесторам практичні рекомендації, сприяє в організації зустрічей з представниками державних органів і установ, та допомагає у вирішенні проблемних питань. Офіс тісно співпрацює з державними органами над ідентифікацією, узагальненням та вирішенням системних проблем, що впливають на ведення бізнесу в Україні. Як результат, з моменту створення Офісу вдалося залучити та розблокувати понад 3,4 млрд доларів інвестицій від існуючих та нових іноземних компаній, а також заохотити вийти на український ринок такі світові бренди, як HEAD, IKEA, GE, Scatec Solar та багато інших. Детальніше: ukraineinvest.gov.ua


Світовий Конґрес Українців (СКУ) є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. До світової мережі СКУ входять українські діаспорні організації з понад 60 країн світу. СКУ сприяє консолідації світового українства, розбудовує міжнародну коаліцію підтримки України та зміцнює мережу українських діаспорних організацій.


Комітет з питань економічного розвитку України та інвестицій (EPIC)  Світового Конґресу Українців надає можливості українцям діаспори як підприємцям, інвесторам, партнерам налагоджувати зв’язки та сприяти економічному зростанню та розвитку України. Комітет зміцнює роль українців діаспори як стратегічних агентів трансформації та змін заради України. Stay tuned and follow us on Facebook, Twitter, LinkedIn, or YouTube for more updates.